Did you know that bell peppers cost $.98 apiece in Walmart stores in NC, but only $.86 apiece in Tenn stores? I want to know why the huge price difference. I like bell peppers, and the ridiculous prices have caused me to plant my own, or buy from local farmers.
Did you know that bell peppers cost $.98 apiece in Walmart stores in NC, but only $.86 apiece in Tenn stores? I want to know why the huge price difference. I like bell peppers, and the ridiculous prices have caused me to plant my own, or buy from local farmers.
0 Commenti
0 condivisioni
44 Views